Jak przygotować się do sesji biznesowej? 

001Maciej B19A0088 2CXB kopia kopia

W obecnych czasach sesje zdjęciowe to praca zespołowa. Również Państwo -  osoby przychodzące do fotografa na sesję zdjęciową jesteście współodpowiedzialni za efekt finalny, widoczny na zdjęciach. Bez waszego zaangażowania nie osiągniemy pożądanego celu. 

Pamiętajcie państwo, że sesja biznesowa/wizerunkowa to nie usługa wykonania zdjęć do dowodu osobistego. Fotograf wykonujący zdjęcia podejmie szereg czynności przed sesją aby osiągnąć zadowalający efekt końcowy. Będzie to np.: dobór tła odpowiedniego do tematyki sesji bądź późniejszego zastosowania zdjęcia, zaplanowanie oświetlenia, przygotowanie atelier itd. 

Poprosimy zatem również i was Państwo o uwzględnienie kilku następujących zasad podczas przygotowywania się do sesji zdjęciowej. 

 

Mountain Mountain

Portret

Portret Portret

PORTRET

Prosimy zadbajcie państwo o swój wygląd bardziej niż na codzień. 

 

Polecamy dobrze się wyspać aby energia, którą zgromadzimy podczas snu pozytywnie wpłynęła na samopoczucie a to z kolei poprawi komfort pracy podczas wykonywania zdjęć. 

 

Zarówno panom, jak i paniom zalecamy odwiedzenie salonu fryzjerskiego przed sesją zdjęciową. Oczywiście zdajemy sobie sprawę z tego, że nikt z Państwa nie przyjdzie na zdjęcia w zaniedbanych włosach. 

Chodzi tu jednak bardziej o to, żeby nadać włosom wyjątkowy i trwały wygląd.

Fryzura to element, który sprawia najwięcej kłopotów podczas sesji zdjęciowej. Zwłaszcza wtedy, gdy wykonujemy zdjęcia dynamiczne a fryzura nie została należycie utrwalona włosy zaczynają "żyć własnym życiem". 

Paniom doradzamy ponadto wizytę w profesjonalnym studio makijażu. 

A to dlatego, że make-up do sesji zdjęciowej oraz kosmetyki do jego wykonania są inne niż te, których używacie na codzień. 

 

Panom będących w posiadaniu brody zalecamy wizytę u  barbera.

Panom będących w posiadaniu brody zalecamy wizytę u barbera.

Podczas sesji w studio pokierujemy was abyście wyglądali na zdjęciach tak, jak tego oczekujecie. No właśnie! A czego państwo oczekujecie. Zaprezentujcie podczas spotkania przykładowe zdjęcia. Ujęcia te będą dla nas inspiracją i skierują naszą uwagę w odpowiednim kierunku. Oczywiście i tak pójdziemy swoją drogą ale znając Państwa oczekiwania bedziemy mogli spełnienić Wasze bardzo konkretne oczekiwania a wy państwo poczujecie się pewniej.
 

Dobrze jest również zadbać zadbać o dłonie i paznokcie.

 

Prosimy, zabierzcie państwo ze sobą  lub 3 kreacje abyśmy w razie potrzeby wspólnie mogli wybrać najbardziej pasujący strój. I pamiętajcie państwo o dokładnym wyprasowaniu odzieży. Oświetlenie studyjne powoduje, że każda fałda, każde załamanie materiału jest bardziej widoczne niż na codzień. Podczas przygotowywania garderoby miejmy na uwadze cel sesji zdjęciowej. Przygotujmy zatem także strój, w którym można zobaczyć nas na codzień w pracy. (W studio jest możliwe prasowanie odzieży ale wydłuża to czas sesji zdjęciowej a co za tym idzie zwiększa jej koszt).

 

Warto zabrać ze sobą także ciekawe dodatki, które nadadzą zdjęciom indywidualny charakter i sprawią, że będziemy wyglądać bardziej efektownie. Mogą to być w przypadku pań: pierścionek, naszyjnik, kolczyki, korale, łańcuszek, bransoletki, itp. W przypadku panów świetnie sprawdzą się np: zegarek, okulary, bransoletka, spinki do mankietów, pasek, krawat, kamizelka, kapelusz itp.

Proszę zabrać ze sobą rekwizyty, które opisują Państwa pracę lub które pomogą w „zagospodarowaniu dłoni” (stetoskop, długopis, pióro, notes, tablet, laptop, teczka, okulary, książka lub inne rzeczy związane z wykonywanym zawodem).

 Warto zabrać ze sobą buty na zmianę.

 

Czas sesji zdjęciowej wizerunkowej to 30-60 minut.

 

Do zobaczenia!